Zasady wypożyczania i zwrotu książek od stycznia 2021 r.

Uczniowie klas 1-3 wypożyczają książki w szkole.

WYPOŻYCZANIE:

1. Zamówienia na książki składamy poprzez e-dziennik (wiadomości kierować do: Regeńczuk Ewa). Uczeń lub rodzic przesyła informację o książce (autor, tytuł), która ma być zarezerwowana.
  2. Książki będą oczekiwały na odbiór na parterze szkoły, na stolikach. Każda książka będzie miała adnotację: klasę, imię i nazwisko ucznia oraz datę przygotowania książki do wypożyczenia.

Wypożyczający może odebrać ze stolika swoje zamówienie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 730 do 1645.

1. Książki nieodebrane w okresie 1 tygodnia, zostaną usunięte ze stolika i rezerwacja zostanie anulowana.
  2. 4. Gdy książki zostaną przygotowane, zamawiający (uczeń lub rodzic) otrzyma informację na e-dziennik. Dopiero po tej wiadomości można przyjść po odbiór książek.

ZWROTY:

1. Książki przeczytane można oddawać do pudeł znajdujących się pod stolikiem z książkami do wypożyczenia.

Proszę również o zwrot książek przeczytanych (lektury, beletrystyka), ponieważ część lektur jest wypożyczona i nie mam w bibliotece ani jednego egzemplarza.

Książki podlegają trzydniowej kwarantannie i dopiero po jej upływie mogą zostać ponownie wypożyczone.