21 marca obchodzony jest na świecie Dzień Osób z Zespołem Downa, którego wiodącym celem jest podniesienie w społeczeństwie świadomości na temat życia i praw osób z trisomią 21
i obalenie mitów związanych z tą chorobą. Wyrazem tolerancji, zrozumienia i solidarności
z osobami chorującymi na Zespół Downa jest założenie w tym dniu kolorowych skarpetek nie do pary.  Symbolizują one niedopasowanie społeczne i genotypowe, z jakim borykają się osoby
z zespołem Downa.
W PSP 21 wychowawcy klas podczas zajęć wychowawczych przeprowadzili pogadankę na ten temat, a nasi uczniowie w dniu 21 marca solidarnie założyli skarpetki „niedoparki” (zdjęcia poniżej ?).
W tym roku dla odważniejszych osób było także wyzwanie „Taniec na 21 marca”. Każda osoba lub grupa osób podejmująca wyzwanie, mogła nauczyć się specjalnie przygotowanej na ten dzień choreografii, nagrać filmik i umieścić go w mediach społecznościowych.
Z naszej szkoły wyzwanie to podjęła uczennica klasy 6d Marta Kozakiewicz. Zapraszam do obejrzenia filmiku ze wspaniałym tańcem Marty.

Magdalena Szul- opiekunka Samorządu Uczniowskiego

niedopary