E8 2021

Pierwsze koty za płoty!

Dziś uczniowie w całej Polsce musieli ponownie wyjść na spotkanie bohaterom "Pana Tadeusza".

Młodzież naszej szkoły ma już pierwszą część egzaminu państwowego za sobą. Choć na początku towarzyszył im mały stres, to z pewnością był to raczej stan pełnej mobilizacji niż paraliżu. Świadczyły o tym liczne uśmiechy na twarzach młodych ludzi, którzy dopiero pierwszy raz zobaczyli w szkole swoich kolegów i koleżanki, a także swoich nauczycieli i wychowawców. Uzbrojeni w wiedzę i umiejętności pewnym krokiem wkroczyli do sal egzaminacyjnych, aby o godzinie 9.00 rozpocząć trzy dni maratonu. Podczas dzisiejszych zmagań mierzyli się ponownie z bohaterami epopei narodowej, a także dowodzili, że człowiek poznaje samego siebie w trudnych sytuacjach, zaś jego najlepszym sprzymierzeńcem jest mądrość.

Nasza, jakże już dorosła, młodzież dzielnie i do końca walczyła z zadaniami, po czym opuściła sale z poczuciem dobrze wykonanego zadania, z czego jesteśmy dumni. Uczniowie obiecali, że solidnie odpoczną i stawią się w pełni zmobilizowani w dniu jutrzejszym, aby rozłożyć na czynniki pierwsze "Królową Nauk" - matematykę.

Życzymy im powodzenia!