• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

 

OL 2021 1 1 czerwca zakończyła się realizacja trwającej od 19 kwietnia XIV edycji Opolskich Lamek. Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Opolskich Lamkach, a nasi uczniowie otrzymali wiele pochlebnych pochwał za swoją pracę.
W trakcie tegorocznych warsztatów multimedialnych Antonina Borek, Maja Zacharzewska, Patryk Kukorowski i Jakub Oracz z klasy 6d wzięli udział w tworzeniu małych multimedialnych dzieł. Dowiedzieli się, co to są sztuki audiowizualne i czym jest animacja. Zostali wprowadzeni w tajniki filmu animowanego i jego rodzajów. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, już po raz drugi warsztaty przeniosły się do przestrzeni wirtualnej. Młodzi animatorzy otrzymali specjalnie przygotowane video-tutoriale, instrukcje i objaśnienia, dzięki którym mogli w prosty sposób opanować podstawy tworzenia filmu animowanego i za pomocą telefonu komórkowego przygotować własną „produkcję”.
Tym razem warsztaty pod hasłem „Strachy na lachy – animowany bestiariusz słowiański”, przygotował duet twórców filmowych i artystów – Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski. Efektem prac naszych uczniów oraz pozostałych uczestników Opolskich Lamek 2021 jest film wykonany w technice animacji poklatkowej malowanej na szkle, który można zobaczyć.
Gratulujemy naszym Uczniom i życzymy miłego oglądania ich wspólnego dzieła 😊

 

                                                

                 

                            OL 2021 3OL 2021 4 

                               OP 2021 5OP 2021 6OP 2021 7