17.06.21r. odbyły się w naszej szkole warsztaty połączone z grami terenowymi pod hasłem „Chroń środowisko z PSP 21”. Uczniowie należący do koła chemicznego pod opieką Anny Śmiałek i we współpracy z Panią Zofią Kalinowską z MCWE w Opolu, w ramach pracy wirtualnego gabinetu, na dodatkowych zajęcia nauczania zdalnego z okazji Dnia Ziemi przygotowali: doświadczenia, quizy, gry i zadania. We wszystkich konkurencjach brali udział uczniowie klas 1 - 3. Ich celem było w odpowiednim czasie zaliczyć jak najwięcej stacji z zadaniami do wykonania. Uczestnicy samodzielnie czerpali i ozdabiali papier, wykonywali doświadczenia, segregowali odpady i określali na osi czasu okres ich rozkładu, a także rozwiązywali rebusyi uczestniczyli w grach.
Zajęcia były niezwykle inspirujące i  towarzyszyły im dobry humoru oraz moc pozytywnych emocji. Uczniowie poprzez zabawę nauczyli się, jak prawidłowo segregować odpady oraz poznali sposoby przetwarzania odpadów i ich wtórne wykorzystanie.
Anna Śmiałek