W naszej szkole odbyła nastepna część Akademii Bezpiecznego Puchatka.

Kolejnymi obszarami omawianymi na zajęciach z dziećmi było bezpieczeństwo w domu, w Internecie oraz w relacjach z rówieśnikami.

Uczniowie dowiedzieli się czego nie wolno im robić i jak bezpiecznie się bawić pod nieobecność rodziców. Aktywnie uczestniczyli w rozmowie na temat tego, co daje nam Internet oraz poznali zasady właściwego korzystania z niego. Utrwalili także numery alarmowe, pod które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia oraz poznali podstawowe czynności związane z pierwszą pomocą.

Pierwszoklasiści poznali również podstawy bezpiecznych relacji z rówieśnikami. Dowiedzieli się co to jest serdeczność i życzliwość oraz jak je stosować w praktyce, co to jest empatia i jak możemy pomagać innym, a także jak radzić sobie z własnymi trudnymi emocjami i do kogo zwrócić się o pomoc w razie potrzeby. Dzieci bardzo chętnie uzupełniały karty pracy, przedstawiając swoje pomysły przed całą klasą.

Po przeprowadzeniu z uczniami zajęć dotyczących wszystkich obszarów związanych z bezpieczeństwem przyszedł czas na wzięcie udziału w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, obejmującego 12 pytań. Trzymajmy kciuki za naszych pierwszoklasistów!

Małgorzata Biliczak

ABP1 2022ABP2 2022ABP3 2022ABP4 2022ABP5 2022ABP6 2022ABP7 2022