• Kontrast

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21
im. Obrońców Pokoju
ul. Henryka Sienkiewicza 4

Godło PolskiGodło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

W naszej szkole szczególną wagę przywiązuje się do dwóch dat - 21 listopada oraz 10 grudnia, które przypominają nam o znaczeniu znajomości i przestrzeganiu praw dziecka i praw człowieka.

Aby ułatwić młodzieży sprawne poruszanie się w labiryncie praw Pani Anna Andruszko organizuje szkolne przedsięwzięcia - w tym roku szkolnym 2021/2022 - skierowane do uczniów klas IV - VIII.

Uczniowie rywalizowali ze sobą jako zespoły klasowe w szkolnym konkursie "Znam swoje prawa".

Konkurs składał się z trzech etapów:

- I etap - uczniowie musieli przejść się korytarzami naszej szkoły lub udać się do miejsc ogólnodostępnych, aby odnaleźć plakaty informujące o tym, jakie człowiek ma prawa (te informacje były potrzebne młodym ludziom do samodzielnego rozwiązania quizu).

- II etap - w grupach 2 - 4 osobowych, najlepiej na zajęciach z wychowawcą, młodzież musiała wykonać kolejne zadanie - rozwiązać quiz  (aby zdobyć link do prezentacji "W labiryncie praw", wystarczy kliknąć w poniższe zdjęcie).

znam swoje prawa 2

W tej prezentacji uczniowie odnaleźli  wszystkie informacje na temat zasad naszego konkursu, jednak ich celem było odkrycie kart z zapisami Konwencji Praw Dziecka, które posłużyły im do sporządzenia wspólnego plakatu.

- III etap - uczniowie musieli do 9 grudnia wysłać na wskazany adres e-mail zdjęcie plakatu (najmniejszy format - A3; największy format - 4 x A3).

Kryteriach oceny plakatu:
1. Ilu uczniów wykonało plakat (dlatego proszę, aby został on podpisany przez autorów).
2. Ile informacji z Konwencji Praw Dziecka zostało wykorzystanych.
3. Oryginalność przekazu.
3. Sposób wykonania plakatu (stawiamy na samodzielne wykonanie plakatu dowolną techniką).

WYNIKI

ROK SZKOLNY 2021/2022 - zobacz